zahradni-nabytek-vybaveni.infobl

7 rad pro prodloužení životnosti ratanového nábytku

Publikováno 15.06.2016 v 13:08 v kategorii Zahradní nábytek z ratanu, dřeva, přečteno: 53x

Cukrová třtina a ratan jsou již dlouho populárními materiály v nábytkářství. Ve Spojených státech se stal ratanový nábytek a nábytek z cukrové třtiny populární v průběhu 19. století jako lehčí a levnější varianta k těžkým zařízením, které máme běžně doma v našich interiérech. Ratanový nábytek se dnes běžně používá v interiéru i exteriéru. Původem z Indonésie a jejího okolí, ratan je rostlina, která žije osamoceně mimo jiné rostliny a může růst do extrémních výšek. Vnější plášť ratanu může být odstraněn, aby se stal tkaný ratanový nábytek odolným a pružným. Vnitřní jádro neboli třtina je hustší, a je vhodný pro sedačky židlí a další vybavení, u kterého je třeba dosáhnout co nejnižší hmotnosti. Tyto přírodní materiály jsou velmi trvanlivé a se základní údržbou vydrží několik let i desetiletí.


Cukrová třtina a ratan jsou již dlouho populárními materiály v nábytkářství. Ve Spojených státech se stal zahraní nábytek z ratanu a nábytek z cukrové třtiny populární v průběhu 19. století jako lehčí a levnější varianta k těžkým zařízením, které máme běžně doma v našich interiérech. Ratanový nábytek se dnes běžně používá v interiéru i exteriéru.
Původem z Indonésie a jejího okolí, ratan je rostlina, která žije osamoceně mimo jiné rostliny a může růst do extrémních výšek. Vnější plášť ratanu může být odstraněn, aby se stal tkaný ratanový nábytek odolným a pružným. Vnitřní jádro neboli třtina je hustší, a je vhodný pro sedačky židlí a další vybavení, u kterého je třeba dosáhnout co nejnižší hmotnosti. Tyto přírodní materiály jsou velmi trvanlivé a se základní údržbou vydrží několik let i desetiletí.

Zde přinášíme několik tipů, jak se o ratanový nábytek starat:

1. Čistěte jej opatrně: utírejte prach z nábytku pravidelně měkkým hadříkem. Různé lesky na ratanový nábytek nejsou nutné, ale mohou být použity střídmě. Nikdy nepoužívejte ředidla nebo abrazivní krémy pro čištění ratanu.

2. Ratanový nábytek by neměl nasáknout příliš vody: použijte proto vlhký hadřík s jemným čisticím prostředkem, ale dejte pozor, abyste namočili nábytek. Pokud se tak stane, pak jej usušte venku na slunci, pokud je to možné. Přirozený rostlinný materiál se obvykle vrátí do svého původního tvaru.

3. Okamžitě odstraňte plíseň: Pokud se plíseň začne tvořit na ratanovém nábytku, použijte silné bělidlo v mýdlové vodě k vyčištění postižených oblastí. Nábytek pak musí být okamžitě vysušen venku.

5. Zvedněte ratanový nábytek při přemístění: Aby nedošlo k rozdělení vláken, netahejte nábytek po zemi.

6. Chraňte nohy ratanového nábytku: Použijte například plstěné podložky nebo pryžové zátky pro ochranu nohou ratanového nábytku.

7. Otáčejte ratanový nábytek: Přírodní vlákna mohou slábnout v silném slunečním světle. Jedná se o přirozený proces, a nemusí být nutně špatný. Pokud je to možné, otáčejte nábytkem v celém prostoru v pravidelných intervalech tak, aby se dosáhlo rovnoměrného blednutí. Můžete také zvážit instalaci žaluzie nebo markýzy ke snížení extrémní expozici slunečnímu záření.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?